Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer je v sredo, 7. novembra 2018, skupaj z namestnikoma Ivanom Šelihom in Kornelijo Mrzel uradovala v Ljutomeru. V Mestni hiši Ljutomer je opravila 28 pogovorov z ljudmi iz Prlekije in Prekmurja, ki so prišli po pomoč, nasvet ali pogovor. Po pogovorih je Nussdorferjeva na novinarski konferenci povedala, da je dobila vtis, da občina Ljutomer nima veliko socialne problematike, a ob tem poudarila, da se zaveda, da se najrevnejši neradi izpostavljajo. Varuhinjo človekovih pravih in njene sodelavce je sprejela tudi županja mag. Olga Karba, ki ji je skupaj s sodelavci v občinski upravi predstavila delovanje naše občine, spregovorili pa so tudi o zadevah, s katerimi se ubadajo lokalne skupnosti in se nanašajo na vključevanje brezposelnih v javna dela, socialne transferje in skrb za starostnike.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.