Vrazova ulica 1
9240 Ljutomer
Ob koncu leta 1990 in v prvi polovici leta 1991 je vrh takratne Jugoslavije nenehno grozil Sloveniji z uvedbo sankcij, s posegi zveznih vojaških in policijskih organov pa je bila želja razorožiti slovenske obrambne sile. Zaradi takšnih okoliščin so se v takratnih organih za notranje zadeve odločili, da bodo na več tajnih lokacij preselili orožje in strelivo, ki so bila v skladiščih na postajah milice in na upravah za notranje zadeve. Tajna lokacija za hrambo orožja in streliva je bila tudi domačija Marije Filipič in njenega sina Stanka z družino v Precetincih.
V spomin na dogodke, ki so zaznamovali našo novejšo zgodovino, je Policijsko veteransko društvo SEVER za Pomurje v petek, 13. maja 2016, pripravilo odkritje spominske plošče hraniteljem orožja 1990 – 1991. V uvodu je zbranim na slovesnosti, ki so jo s kulturnim programom popestrili učenci OŠ Mala Nedelja, spregovorila županja mag. Olga Karba. Izpostavila je hrabrost številnih, ki so pred 25. leti izpostavili svoje življenje in življenje najbližjih za obrambo domovine. »Gojimo izreden poklon in spoštovanje do vseh tistih, ki so se v tistih težkih časih borili za to, da lahko danes živimo v samostojni državi. Hvala za vaš prispevek, tudi zato, da vsako leto obujamo spomine in gojimo res izjeme in spoštljiv odnos do naše zgodovine,« je dodala ljutomerska županja.
Slavnostni govornik je bil predsednik Policijskega veteranskega društva SEVER za Pomurje Drago Ribaš. »Ni samo težava v tem, da spominska znamenja postavljajo veterani ne uradne institucije in tudi veterani organizirajo slovesnosti, ki bi morale biti prioriteta uradne institucije, težava je v tem, da gre predvsem za ljudi, ki so v resnici tisti, ki so izvajali borbene aktivnosti, ljudje so tisti, ki so skrivali orožje in opremo. Ti ljudje pa opravičeno pričakujejo, da se jih država spomni, da se jim prizna zasluge za dejanja, ki so jih storili in da se zgodovina pošteno ovrednoti,« je med drugim dejal Ribaš.